Jest wieczór. Wykonałaś już demakijaż, Twoja skóra jest już dokładnie oczyszczona. Nałożyłaś tonik oraz serum. Nadszedł czas na ostatni element, wieńczący wieczorny rytuał pielęgnacyjny, czyli krem na noc. Co dzieje się z Twoją skórą podczas snu? Jaki powinien być Twój krem na noc? Jak prawidłowo go nakładać? Podpowiadamy!

 

Co dzieje się z Twoją skórą podczas snu?

Kiedy Ty nocą wypoczywasz, Twoja skóra intensywnie pracuje. Oczyszcza się z toksyn i zanieczyszczeń, regeneruje po całym dniu oraz odbudowuje. Kulminacyjny moment nocnego procesu odnowy skóry następuje po północy. To właśnie w tym czasie komórki skóry najlepiej chłoną aktywne składniki, które zawarte są w kremie do twarzy na noc.

 

Jaki powinien być Twój krem na noc?

Kremy na noc są zazwyczaj gęstsze niż kremy na dzień i zawierają wyższe stężenie składników aktywnych, które pomagają nawilżyć skórę, stymulują odnowę komórkową i odmładzają skórę podczas snu. Wysoka zawartość substancji nawilżających chroni skórę przed utratą wilgoci w nocy, kiedy jest ona najbardziej wrażliwa. Pomaga również w regeneracji komórek, co jest ważne w zapobieganiu zmarszczkom.

Musisz jednak pamiętać, że nie ma jednego kremu nawilżającego na noc, który będzie odpowiedni dla każdej skóry. Do wyboru odpowiedniego kremu na noc trzeba więc podejść w sposób indywidualny. Oczywiście część składników, takich jak na przykład wspomniane już substancje nawilżające, będzie się powtarzać w składach kremów na noc, jednak ich stężenie należy indywidualnie dopasować. Wybierając krem na noc, powinniśmy skupić się na naszych potrzebach oraz potrzebach naszej skóry. Najlepiej więc przyjrzeć się jej i spróbować ocenić czy jest sucha, mieszana, tłusta, a może alergiczna? Istotny w doborze kremu na noc jest również nasz wiek. Inne potrzeby ma skóra dojrzała, a inne młoda.

 

Jak nakładać krem na noc?

Przed nałożeniem kremu na noc pamiętaj o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy. Nałóż produkt punktowo. Wmasuj krem do twarzy na noc zaczynając od czoła, przechodząc do środkowych partii, a następnie kierując się na zewnątrz twarzy. Pozostałości kosmetyku wklep delikatnie w skórę. Pamiętaj, żeby nie wcierać kremu nawilżającego na noc od czoła do brody, taki sposób aplikacji może przyspieszyć powstawanie zmarszczek. Zawsze należy robić to okrężnymi ruchami ku górze Nie zapominaj o nałożeniu kremu na noc na szyję oraz dekolt.