Jak wybrać idealny zapach na prezent?

Wybór odpowiednich perfum na prezent nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele kategorii perfum, występujących w różnych przedziałach cenowych. Podpowiadamy jak dobrać perfumy damskie oraz męskie, aby trafić z prezentem w dziesiątkę. 

Woda toaletowa czy perfumy?

Zacznij od wyboru między perfumami a wodą toaletową. Różnica między wodą toaletową a perfumami jest dość prosta – woda toaletowa to lżejsza forma perfum. Woda toaletowa zawiera mniej olejków zapachowych oraz alkoholu, co pozwala na przenikanie naturalnego zapachu Twojej skóry, podczas gdy perfumy zawierają ich więcej. Ich stężenie świadczy o trwałości oraz intensywności zapachu.

Kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór perfum na prezent. 

Spróbuj dowiedzieć się, jaki rodzaj perfum lubi osoba, którą chcesz obdarować. Zapytaj znajomych lub członków rodziny, a później znajdź zapach z tej samej kategorii. Kobiety preferują zapachy owocowe, kwiatowe, piżmowe oraz orientalne. Natomiast mężczyźni wybierają zazwyczaj nuty drzewne, cytrusowe oraz skórzane. 

Warto również pomyśleć o okazji, w której dana osoba będzie nosić swoje perfumy. Możesz także kupić perfumy, które pachną jak coś, co lubi robić lub jeść, tak aby przypominały jej/jemu o szczęśliwych momentach. 

Na koniec musisz zastanowić się, na typem osobowości obdarowywanej osoby, aby móc wybrać perfumy, które pasują do jej charakteru.

Podsumujmy!

Wybierając perfumy, zastanów się nad potrzebami adresatki lub adresata prezentu. Zapach powinien pasować do jej/jego osobowości i stylu. Przed zakupem, zarówno damskich jak i męskich perfum, odpowiedz sobie na poniższe pytania. Ułatwi Ci to podjęcie decyzji!

- Jakie zapachy preferuje? Drzewne, kwiatowe, owocowe itp.?

- Na jaką okazję?

- Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup?

- Jaki zapach odzwierciedla jej/jego charakter?