Demakijaż uznawany jest za najważniejszy krok w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Chyba każda z Was zna już żelazną zasadę: Nie idź spać w makijażu! Mimo to wiele osób nie poświęca czasu na prawidłowe usuwanie makijażu przed pójściem spać. Takie postępowanie może  doprowadzić do wyprysków, zatkanych porów, wysuszenia skóry, a nawet drobnych zmarszczek. Wykonując prawidłowy demakijaż jesteś w stanie tego uniknąć. 

Jakie kosmetyki wybrać do demakijażu?

Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które umożliwią Ci prawidłowe wykonanie demakijażu twarzy. Najpopularniejsze kosmetyki do demakijażu to: 

Płyn micelarny czyli płyn do demakijażu na bazie wody, działający poprzez rozbijanie wiązań chemicznych między olejem a wodą. Płyn micelarny jest łatwy w użyciu, łagodny dla skóry, nie pozostawia tłustej warstwy i może być stosowany do wrażliwych rodzajów skóry. 

Mleczko oczyszczające to rodzaj balsamu lub kremu, który służy do usuwania makijażu oraz  innych zanieczyszczeń z twarzy. Zwykle jest tłusty i ma działanie zmiękczające. Mleczko oczyszczające można stosować samodzielnie lub z wodą, która ułatwi usunięcie makijażu. Mleczko ma nie tylko właściwości oczyszczające, ale również nawilżające. 

Olejek do demakijażu to kosmetyk, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności, chociaż znany jest już od starożytności. Demakijaż olejkiem pozwala w łatwy sposób usunąć makijaż, jednocześnie natłuszczając skórę. Używając olejku unikniemy też nadmiernego pocierania skóry, które pojawia się przy wykorzystywaniu nasączonych płynem micelarnym wacików. 

Dwuetapowy demakijaż

Dwuetapowy proces demakijażu to delikatny, łatwy sposób na dokładne usunięcie makijażu z twarzy. Najpierw użyj płynu micelarnego, mleczka lub oleju, aby usunąć makijaż oraz inne zabrudzenia, które zebrały się na wierzchniej warstwie Twojej skóry przez cały dzień. Następnie przejdź do oczyszczenia twarzy przy użyciu żelu lub pianki oraz wody. Wykonując dwuetapowy demakijaż pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń!

Błędy, które możesz popełniać podczas demakijażu!

Wydawać by się mogło, że w dobie internetu i mediów społecznościowych, o demakijażu wiemy już wszystko. Wciąż jednak popełniamy błędy. Warto więc zwrócić na nie uwagę i wystrzegać się ich. Czego powinniśmy unikać?

Gorącej woda: Gorąca woda może wysuszyć skórę i utrudnić usunięcie makijażu oraz innych zanieczyszczeń.

Nadmiernego szorowanie: Zbyt mocne pocieranie skóry może doprowadzić do uszkodzenia naskórka, a w konsekwencji do stanów zapalnych. Rozciąganie i pocieranie skóry może również doprowadzić do pogłębienia starych i powstania nowych zmarszczek.

Na pearalni.com znajdziesz wiele kosmetyków, które pomogą Ci wykonać prawidłowy demakijaż twarzy. Zajrzyj do zakładki OCZYSZCZANIE TWARZY i znajdź idealny produkt dla siebie!